fbpx

Fala uderzeniowa – jak działa?

Fala uderzeniowa z uwagi na udowodnione działanie biologiczne, jest stosowana przy leczeniu coraz większej ilości schorzeń w wielu dziedzinach medycyny. W ostatnich latach zauważa się coraz większe zainteresowanie tym czynnikiem fizykalnym, nie tylko w fizjoterapii, lecz także w kosmetologii, gdzie obszarem zastosowania jest terapia cellulitu

Jak działa urządzenie?


Fale akustyczne są stosowane w medycynie już od lat 80 XX wieku i pierwotnie były stosowane do rozbijania kamieni nerkowych a następnie do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni.
W ramach terapii wykorzystywane jest działanie fali akustycznej o wysokiej energii wprowadzanej do ciała pacjenta w formie drgań o wysokiej częstotliwości. W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry.
W efekcie zachodzą zmiany, które przynoszący długotrwałe efekty
. Dzięki właśiwościom akustycznej fali uderzeniowej możemy zredukować cellulit, w pewnym zakresie modelować sylwetkę, zredukować rozstępy po ciąży, poprawić napięcie tkanki łącznej.

Jak akustyczna fala uderzeniowa wpływa na skórę?


Przed zabiegiem:
Powiększone komórki tłuszczowe wypychają powierzchnię skóry. Pozbawione elastyczności, ułożone pionowo włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanką tłuszczową. Miejscowe krążenie krwi jest zaburzone. Wszystkie te czynniki są odpowiedzialne za powstawanie tzw. "skórki pomarańczowej"
W trakcie zabiegu:
Działanie akustycznej fali uderzeniowej powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa się jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary.
Po zabiegu:
Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne. Faktura skóry trwale się poprawia.

Fala uderzeniowa w leczeniu cellulitu

Do tej pory przeprowadzono wiele badań, aby ocenić efekty zastosowania terapii falą akustyczną w dziedzinie dermatologii. Okazało się, że jest to pierwsza, zapewniająca długotrwałe efekty, nieinwazyjna metoda redukcji cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej spowodowanej starzeniem się. Fala akustyczna stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych, a także redukuje istniejące problemy metaboliczne w celu zmniejszenia widocznych oznak cellulitu.
Efekty leczenia akustyczną falą uderzeniową są wymierne, co potwierdzają pomiary wartości elastyczności skóry. Wartości parametrów mechanicznych skóry po leczeniu, struktura skóry oraz zadowolenia pacjentek nastrajają optymistyczne co do długotrwałej efektywności kuracji (powyżej 6 miesięcy).
Według autorytetów z zakresu medycyny estetycznej, osiągane rezultaty powinny być uważane za wynik wyjątkowy.

Akustyczna fala uderzeniowa to doskonały sposób modelowania sylwetki

Terapia falą akustyczną idealnie nadaje się do modelowania sylwetki. Jej działanie polega na stymulowaniu pracy komórek tłuszczowych w taki sposób, że zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej, a z komórek uwalniane są wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Produkty przemiany materii nagromadzone w przestrzeni międzykomórkowej są usuwane przez układ limfatyczny i krwionośny.
Fala akustyczna poprawia metabolizm tkanek i usprawnia transport produktów metabolizmu do wątroby, w celu wykorzystania ich w przemianie energii W efekcie można uzyskać istotne wyszczuplenie obszarów poddanych leczeniu